Zaproszenie na 1 Maja

OPZZ i inne ugrupowania lewicy, w tym SLD, PPS i Unia Pracy, zapraszają na wiece i manifestacje w dniu 1 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Walki o Prawa Ludzi Pracy.

Bydgoszcz: 9.00 – przed Pomnikiem Wolności rozpocznie się wiec, przedstawiciele RW OPZZ, stowarzyszeń i partii lewicowych złożą kwiaty.

Kielce: 8.45 – rozpocznie się przemarsz ulicami miasta z Kieleckiego Centrum Kultury do Parku im. S. Staszica.

Konin: 9.45 rozpoczęcie wiecu przed hotelem „Konin”, następnie przemarsz ulicami miasta.

Kraków: 9.00 - Rada OPZZ Województwa Małopolskiego w porozumieniu z SLD organizuje zgromadzenie na Al. Daszyńskiego pod pomnikiem Czynu Rewolucyjnego.

Łódź: 8.30 - w Pasażu Schillera rozpocznie wiec poświęcony bezrobociu, połączonym z happeningiem dotyczącym masowej likwidacji szkół. Następnie jak zwykle odbędzie się przemarsz ul. Piotrkowską, aż do Pl. Wolności. Po drodze w miejscach pamięci zostaną złożone wiązanki.

Opole: 9.00 – na Pl. Wolności przed Pomnikiem Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego odbędzie się wiec z udziałem zakładowych organizacji i działaczy oraz członków kierownictwa SLD m. Opola. Podczas wiecu wystąpi przewodniczący RW OPZZ. Następnie delegacje uczestników złożą kwiaty pod pomnikiem.

Ostrołęka: 9.30 – zbiórka związkowców pod siedzibą OPZZ w Ostrołęce. Następnie przemarsz pod pomnik Powstańców Ostrołęki i złożenie kwiatów. Po oficjalnej ceremonii, związkowe spotkanie w siedzibie OPZZ.

Ostrowiec Świętokrzyski: 15.00 – na Rynku rozpocznie się wiec.

Płock: Obchody organizuje OPZZ i partie lewicowe.
10.00 – spotkanie uczestników na Rynku Starego Miasta, następnie po krótkich przemówieniach, pochód do Grobu Nieznanego Żołnierza – złożenie kwiatów – i dalej do pomnika Władysława Broniewskiego – kończące przemówienia i złożenie kwiatów. Po pochodzie przewidziany jest tradycyjny piknik w miejskim ogródku.

Poznań: 15.00 – MK NSZZ Pracowników H. Cegielski Poznań S.A. „Metalowcy” przed budynkiem Dyrekcji HCP organizuje manifestację pod hasłami obrony miejsc pracy, terminowych wypłat pensji dla pracowników oraz godnego życia. Do udziału w manifestacji zostali zaproszeni pracownicy zakładów pracy zrzeszonych w strukturach OPZZ oraz przedstawiciele Federacji ZZ „Metalowcy”. Ponadto zaproszono do udziału SLD i Unię Pracy. Manifestacja zakończy się przyjęciem wspólnej odezwy.

Starachowice: Uroczystości organizuje ZZ „Metalowcy” w porozumieniu z Radą Powiatową SLD.
9.50 – spotkanie przed pomnikiem poświęconym pracownikom Zakładów Starachowickich przy ul. 1 Maja, (naprzeciw firmy MAN Bus, d. FSC), uroczyste odsłonięcie pomnika, 10.00 – rozpoczęcie pikniku przy ul. Szkolnej na terenie wiaty przed Miejską Pływalnią.

Warszawa: 9.00 – delegacje OPZZ, PPS i UP złożą kwiaty przed Bramą Straceń Cytadeli Warszawskiej i przed pamiątkowym kamieniem na pl. Grzybowskim 10.00 – z udziałem związkowców, stowarzyszeń i partii politycznych rozpocznie się wiec przed siedzibą OPZZ przy ul. M. Kopernika.

Zielona Góra: 30 kwietnia 2011 r. od godz. 12 do 18 zorganizowany będzie przez SLD festyn rodzinny, gdzie Rada OPZZ Województwa Lubuskiego będzie uczestniczyć w „Kafejce Społecznej” – przedstawiciele Rady będą się informować o działalności związków zawodowych.
1 maja 2011 r. o godz. 13.00 przed Pomnikiem Bohaterów Westerplatte w centrum miasta rozpoczną się oficjalne obchody – wystąpi m.in. Elżbieta Kurzęcka – wiceprzewodnicząca RW OPZZ, delegacja złoży kwiaty.

To tylko niektóre informacje o obchodach 1 Maja.
 

Wydanie bieżące

Recenzje

„Przemoc, pokój, prawa człowieka” to książka Jerzego Oniszczuka wydana co prawda w roku 2016, niemniej jej aktualność w ostatnich latach okazała się niezwykle ważna, dotyczy bowiem filozofii konfliktu i dopuszczalności przemocy, co autor wyraźnie podkreśla we wstępie.

Więcej …
 

Książka „Chiny w nowej erze” jest kwintesencją działań naukowych i publicystycznych dra Sylwestra Szafarza. Powstawała ona kilka lat. Jest chronologicznym zbiorem materiałów związanych z przemianami, jakie zainspirowane zostały przygotowaniami i skutkami 20. Zjazdu Krajowego KPCh.

Więcej …
 

Monografia  „Prawne i etyczne fundamenty demokracji medialnej” jest studium z zakresu ewolucji współczesnych demokracji i wskazuje na postępujący proces przenikania polityki i mediów, co znacząco wpływa na kształtowanie się nowych relacji człowiek – polityka w obliczu wolnego rynku i rewolucji technologicznej opartej o systemy cyfrowe. W pracy zostały poddane eksploracji i usystematyzowane zagadnienia, wartości i normy istotne dla zjawiska opisanej w literaturze kategorii społecznej – demokracja medialna.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Statystyka

Odsłon : 7241772

Temat dnia

Na Dzień Kobiet

Był rok 1857. Pracujące w fabryce bawełny kobiety zastrajkowały domagając się takiej samej płacy jak mężczyźni i równego traktowania. Minęło pół wieku  był rok 1909 kiedy w USA po raz pierwszy obchodzono dzień kobiet.

Więcej …

Na lewicy

W dniu 23 marca 2024 roku w Warszawie odbyła się Konwencja Polskiego Ruchu Lewicowego. Przyjęto uchwały programowe. Zostały wybrane nowe władze.

Więcej …
 

W dniu 13 marca 2024 roku w Warszawie odbyła się debata "Media publiczne z lewicowej perspektywy". Organizatorami była Polska Partia Socjalistyczna i Centrum Imienia Daszyńskiego.W panelu dyskusyjnym wystąpili: posłanka Paulina Matysiak, dr Andrzej Ziemski i Jakub Pietrzak.

Więcej …
 

W dniach 11 -13 marca, 2024 roku w Tarnowie, obradował III Kongres Pokoju zorganizowany przez prof. Marię Szyszkowską z udziałem środowisk naukowych z całej Polski. Otwarcia Kongresu dokonali: Prof. zw. dr hab. Maria Szyszkowska, Członek Komitetu Prognoz <Polska 2000 Plus> przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz  Prof. dr hab. Tadeuszu Mędzelowski Dr H. C. Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu Wiceprezes Pacyfistycznego Stowarzyszenia.

Więcej …
 

W Warszawie w dniu 3 lutego 2024 roku zebrała się Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej.
Dyskutowano na temat aktualnej sytuacji politycznej, zbliżających się wyborów samorządowych. Przedmiotem obrad i decyzji były sprawy organizacyjne.

Więcej …
 

W dniu 12 stycznia 2024 roku odbyło się w Warszawie posiedzenie Rady Mazowieckiej PPS. Poświęcone ono było analizie aktualnej sytuacji politycznej w kraju. Oceniono jej wpływ na zadania i politykę Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 9 grudnia 2023 roku w Warszawie odbyło się zebranie założycielskie Organizacji Młodzieżowej PPS „Młodzi Socjaliści”, która zawiązała się ponownie w wyniku otwartej inicjatywy władz centralnych PPS.

Więcej …
 

W dniu 5 grudnia 2023 roku w Warszawie odbył się pogrzeb Towarzysza Bogusława Gorskiego Honorowego Przewodniczącego Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 25 listopada 2023 roku w Warszawie odbyło się statutowe zebranie Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej. Przedmiotem obrad była ocena zakończonej wyborami do Sejmu i Senatu RP w dniu 15 października 2023 roku, kampania wyborcza, w której uczestniczyli kandydaci desygnowani przez PPS.

Więcej …
 

W dniu 18 listopada 2023 roku w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Komitet Warszawski PPS w związku z 131 rocznicą Kongresu Paryskiego, na którym zainicjowano powstanie Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 12 listopada 2023 roku w przeddzień 109 rocznicy walk warszawskich robotników pod przywództwem Organizacji Bojowej PPS z wojskami carskimi, w Warszawie na Placu Grzybowskim, pod obeliskiem upamiętniającym to wydarzenie, odbyło się uroczyste złożenie kwiatów.

Więcej …
 

W dniu 9 listopada 2023 roku odbyło się posiedzenie Rady Wojewódzkiej PPS – Mazowsze w sprawie wyborów parlamentarnych 2023..

Więcej …
 

W dniu 7 listopada 2023 roku przypadła 105 rocznica powołania w Lublinie Rządu Ludowego z premierem Ignacym Daszyńskim na czele. Z tej okazji przed pomnikiem Ignacego Daszyńskiego w Warszawie spotkali się działacze polskiej lewicy. Złożono kwiaty.

Więcej …