I Dolnośląskie Forum Lewicy


Polska Partia Socjalistyczna
Oddział Dolny Śląsk
serdecznie zaprasza na                                   

I Dolnośląskie Forum Lewicy, które odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2011 r. we Wrocławiu, ul. Kołłątaja 31, I piętro.
Obrady rozpoczynamy w sobotę, 16. kwietnia o godz. 15.00.


PROGRAM dFL 2011

DZIEŃ 1. sobota 16. kwietnia 2011 r.
15.00-17.00: I panel: Rola lewicy na aktualnej mapie politycznej Polski
Paneliści: Bogusław Gorski (Polska Partia Socjalistyczna), Marek Dyduch (Sojusz Lewicy Demokratycznej),                   Ewa Miszczuk (Polska Partia Socjalistyczna), Józef Pinior (niezależny), Michał Syska (OMS im. F. Lassalle'a, Krytyka Polityczna), Jarosław Wardęga (Unia Pracy); Prowadzący: Jarosław Augustyniak.

17.10-19.00: II panel: Lewica a prawa pracownicze i działalność związków zawodowych
Paneliści: Elżbieta Zakrzewska (Posłanka na Sejm RP, Unia Pracy), Piotr Matejczyk (niezależny), Andrzej Otręba (Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych), Jerzy Stefański (Polska Partia Socjalistyczna),Tomasz Rollnik (Wolny Związek Zawodowy „Sierpień’80”, PPS); Prowadzący: Krzysztof Mroczko.


DZIEŃ 2. niedziela 17. kwietnia 2011 r.
14.00-16.00: III panel: Aktualne problemy społeczne Dolnego Śląska
Paneliści: Renata Berent-Mieszczanowicz (Demokratyczna Unia Kobiet), Irena Kamińska (Partia Kobiet), Andrzej Puzio (Unia Pracy), Helena Trela (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Krzysztof Mroczko (Polska Partia Socjalistyczna, Młodzi Socjaliści), Michał Syska (OMS im. F. Lassalle'a, Krytyka Polityczna); Prowadzący: Leszek Budrewicz.

16.10-18.00: IV panel: Lewica wobec rewolucji na Bliskim Wschodzie
Paneliści: Aneta Jerska (Kampania Solidarności z Palestyną, Polska Partia Pracy), dr Jarosław Jarząbek (Uniwersytet Wrocławski), Sufian Kayyali (Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Palestyńczyków Polskich), Karol Skuza (Polska Partia Socjalistyczna, Młodzi Socjaliści); Prowadząca: Ewa Miszczuk.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnych obrad!        

PATRONAT MEDIALNY: "Przegląd Socjalistyczny", wolnyportal.pl,  Nowa Gazeta Gmin

                              
Organizator: Polska Partia Socjalistyczna - Dolny Śląsk
Kontakt: tel. (do Sekretarza): 796-074-074;  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://polskapartiasocjalistycznawroclaw.wordpress.com
 

Wydanie bieżące

Recenzje

To nie jest książka, nad którą przechodzi się, jak nad większością innych. To skarb. To pyszne świadectwo czasu. Dwa niesłychanie ważne elementy przyciągnęły mnie do niej i nie pozwoliły mi od niej się oderwać: to, jak bliska jest mi Polska Ludowa, i to jak ogromne znaczenie ma dla mnie literatura biograficzna, w tym autobiografistyka.

Więcej …
 

Jest już na polskim rynku wydawniczym książka o bardzo podobnym tytule: Rzeczpospolita III i pół Sylwii Milan, [Lublin] 2009: zbiór wywiadów z 50 osobami, wydanych na 20. rocznicę obrad Okrągłego Stołu i przedrukowanych z londyńskiego tygodnika „Cooltura”, zbieżność tytułów jest chyba jednak przypadkowa, choć do książki Milan nieprzypadkowo jeszcze powrócę.

Więcej …
 

Profesor Kaarle Nordenstreng jest znanym medioznawcą fińskim związanym z Uniwersytetem w Tampere. Przez wiele lat pełnił funkcję prezydenta Międzynarodowej Organizacji Dziennikarzy z siedzibą w Pradze (IOJ). W ostatnich tygodniach ukazała się opracowana przez niego obszerna monografia  dotycząca historii tej organizacji, ludzi z nią związanych oraz procesów społeczno-politycznych, których była inicjatorem.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Statystyka

Odsłon : 5973493

Temat dnia

Unia Europejska socjalna a nie liberalna

Spór polskiego rządu na wielu frontach z instytucjami UE rozpala znaczną część opinii publicznej w Polsce do granic czerwoności. Jedni – strona rządowa i jej gorący zwolennicy i tzw. “eurosceptycy” – uparcie twierdzą, że to walka o polską suwerenność i że nie dało się tego uniknąć. Druga z kolei, czyli jak to lubią o sobie mówić – “euroentuzjaści” – mobilizują się pod hasłem “walki o przyszłość Polski w Unii” i “obrony europejskich wartości”.

Więcej …

Na lewicy

W dniu 12 października 2021 roku w rocznicę bitwy pod Lenino, w wielu miejscach w kraju pod pomnikami żołnierzy polskich i radzieckich przedstawiciele ugrupowań lewicowych złożyli kwiaty, upamiętniając rozpoczęcie szlaku bojowego Ludowego Wojska Polskiego na froncie wschodnim II wojny światowej.

Więcej …
 

W dniu 10 października 2021 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej PPS. Przyjęto uchwałę w sprawie terminu XLIV Kongresu, który odbyć się ma w Warszawie 19 marca 2022 roku.

Więcej …
 

W dniu 9 października 2021 roku w Warszawie dokonano zakończenia procesu likwidacji SLD i Wiosny i powołano partię Nowa Lewica.

Więcej …
 

W dniu 2 października 2021 roku w Warszawie Konferencja „Relacje Polska-Białoruś – co dalej?” zorganizowana przez Stowarzyszenie Polska-Białoruś przy współudziale redakcji: „Myśl Polska", „Polityka Polska” i  „Przegląd Socjalistyczny”.

Więcej …
 

W związku ze zwycięstwem wyborczym Socjaldemokratycznej Partii Niemiec w wyborach do Bundestagu przewodniczący RN PPS, senator Wojciech Konieczny skierował w dniu 28 września 2021 roku list gratulacyjny na ręce przewodniczącego SPD.

Więcej …
 

18 września 2021 roku w Warszawie  odbyło się spotkanie Polskiego Ruchu Lewicowego (PRL) w organizacji!  Podstawą dyskusji, stał się referat o celach i zadaniach partii w aktualnej sytuacji społeczno-politycznej zaprezentowany przez Koordynatora Krajowego kol. Zbigniewa Sowę.

Więcej …
 

12 września 2021 roku w Ewinie odbyły się uroczystości związane z 77 rocznicą słynnej bitwy partyzanckiej z Niemcami podczas II wojny światowej. W bitwie stoczonej w dniach 12-13  września 1944 roku brały udział.  oddziały partyzanckie 3. Brygadę Armii Ludowej im. Józefa Bema, wspierane przez oddział Batalionów Chłopskich i skoczków z Polskiego Sztabu Partyzanckiego.

Więcej …
 

W dniu 9 września 2021 r. odbyła się doroczna, już XIII Konferencja „na szczycie” państw członkowskich BRICS (w formie video linku). Jej hasło brzmiało: „BRICS@15 Cooperation for Continuity, Consolidaion and Consensus” (BRICS@15 - to aluzja do 15 lat istnienia tej Organizacji). Obradom przewodniczył premier Narendra Modi (Indie), rotacyjny przewodniczący BRICS w roku 2021.

Więcej …
 

Polska Partia Socjalistyczna poinformowała w dniu 6 września 2021 roku o swoim stanowisku wobec wprowadzenia przez prezydenta stanu wyjątkowego na części terytorium Polski.

Więcej …
 

W dniu 25 sierpnia 2021 roku odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła PPS Warszawa-Śródmieście. Uczestniczący w nim członkowie wyrazili uznanie dla ustępującego Komitetu, którego pracami kierował tow. Janusz Ptaszkiewicz.
Komitet uzyskał absolutorium od uczestników zebrania.

Więcej …
 

Zbigniew Sowa – działacz lewicy z Pomorza poinformował, że w dniu 29 lipca 2021 roku  w Sosnowcu zawiązała się grupa 11 osób inicjująca powołanie do życia nowej lewicowej partii politycznej o nazwie: POLSKI RUCH LEWICOWY, którego zwieńczeniem będzie spotkanie założycielskie planowane na połowę września br. w Warszawie.

Więcej …
 

Tradycyjnie, co roku, z okazji kolejnych rocznic wybuchu Powstania Warszawskiego przedstawiciele Polskiej Partii Socjalistycznej składają kwiaty przed pomnikami, tablicami pamięci i na grobach ofiar tego największego w XX wieku zbiorowego aktu walki o wolność i niepodległość Polski.

Więcej …