Nowe władze Partii Razem

Wg PAP z dnia 21 czerwca 2017 roku Partia Razem wybrała nowe władze krajowe; w skład jedenastoosobowego zarządu weszli m.in. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Adrian Zandberg i Marcelina Zawisza. Wybrano także 50 członków Rady Krajowej ugrupowania.
Jak wynika z informacji przekazanych przez Partię Razem, w trwających trzy dni wyborach do zarządu krajowego ugrupowania najwięcej głosów uzyskali Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Adrian Zandberg oraz Marcelina Zawisza.
Ponadto do zarządu partii dostali się (według liczby zdobytych głosów): Magdalena Malińska, Julia Zimmermann, Justyna Samolińska, Maciej Konieczny, Mateusz Trzeciak, Dorota Budacz, Mateusz Mirys i Jacek Wezgraj.
Spośród nowo wybranych członków zarządu ośmioro pełniło tę funkcję także w poprzedniej kadencji. Dwie osoby zasiadały zaś wcześniej w Radzie Krajowej partii. Siedem miejsc w zarządzie uzyskali przedstawiciele warszawskich struktur Partii Razem, a po jednym - okręgów: wrocławskiego, krakowskiego, łódzkiego i koszalińskiego.
Członkowie Razem wybrali także 50-osobową Radę Krajową - stanowiącą reprezentację partyjnych regionów. Do jej zadań należy m.in. przyjmowanie stanowisk politycznych oraz sprawowanie bieżącej kontroli nad pracami zarządu krajowego. 19 z jej nowych członków zasiadało także we władzach krajowych poprzedniej kadencji. Miejsce w Radzie uzyskała m.in. Weronika Samolińska - w minionej kadencji członkini zarządu partii, a wcześniej pełnomocniczka finansowa jej Komitetu Wyborczego w wyborach parlamentarnych 2015 r. Wybrano również siedmioosobową komisję rewizyjną.
Partia Razem nie ma przewodniczącego, jest zarządzana przez organy kolegialne. Zgodnie ze statutem partii członek danego organu partii może w nim nieprzerwanie zasiadać nie dłużej niż przez cztery kadencje.
Głosowanie odbyło się przez internet. Jak poinformowała rzeczniczka Partii Razem Dorota Olko, w wyborach do zarządu wzięło udział 55 proc. członków ugrupowania.
We wszystkich organach Razem obowiązuje parytet płci, który w wyborach zarówno do zarządu, jak i rady krajowej zadziałał na korzyść mężczyzn - miejsca w zarządzie nie uzyskała w związku z tym Justyna Drath, która zdobyła 11. wynik w głosowaniu, ale byłaby siódmą kobietą w tym organie.
Jak podkreśliła w rozmowie z PAP Olko, udział kobiet w partyjnych organach jest jednym z priorytetów Partii Razem od początku jej istnienia. Zwróciła uwagę, że 11 kandydatek ubiegających się o miejsce w zarządzie otrzymało łącznie więcej głosów niż dwudziestu kandydujących do tego organu mężczyzn. "Po dwóch latach jesteśmy ugrupowaniem, gdzie kobiety zdobywają więcej głosów, a parytet działa na rzecz mężczyzn" - wskazała.
Wcześniej, na majowym kongresie, Partia Razem wprowadziła zmiany do swojego statutu, przewidujące m.in. rozszerzenie składu zarządu krajowego z 9 do 11 osób oraz wydłużenie kadencji władz partii z roku do dwóch lat. Dwuletnia kadencja władz Partii Razem będzie obowiązywała od przyszłorocznych wyborów.

 

Wydanie bieżące

Recenzje

„Przemoc, pokój, prawa człowieka” to książka Jerzego Oniszczuka wydana co prawda w roku 2016, niemniej jej aktualność w ostatnich latach okazała się niezwykle ważna, dotyczy bowiem filozofii konfliktu i dopuszczalności przemocy, co autor wyraźnie podkreśla we wstępie.

Więcej …
 

Książka „Chiny w nowej erze” jest kwintesencją działań naukowych i publicystycznych dra Sylwestra Szafarza. Powstawała ona kilka lat. Jest chronologicznym zbiorem materiałów związanych z przemianami, jakie zainspirowane zostały przygotowaniami i skutkami 20. Zjazdu Krajowego KPCh.

Więcej …
 

Monografia  „Prawne i etyczne fundamenty demokracji medialnej” jest studium z zakresu ewolucji współczesnych demokracji i wskazuje na postępujący proces przenikania polityki i mediów, co znacząco wpływa na kształtowanie się nowych relacji człowiek – polityka w obliczu wolnego rynku i rewolucji technologicznej opartej o systemy cyfrowe. W pracy zostały poddane eksploracji i usystematyzowane zagadnienia, wartości i normy istotne dla zjawiska opisanej w literaturze kategorii społecznej – demokracja medialna.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Statystyka

Odsłon : 7276627

Temat dnia

Na kogo głosować?

Mówi się, że wybory samorządowe dotyczą spraw lokalnych i nie powinny być polityczne. Ale one bardzo decydują o polityce, o poparciu dla partii, co przekłada się na ich sprawczość.
Jeśli więc mamy określone poglądy polityczne, to trzeba je potwierdzić w tych wyborach.

Więcej …

Na lewicy

W dniu 11 kwietnia 2024 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Wojewódzkiej PPS – Mazowsze. Omówiono wyniki wyborów samorządowych, które odbyły się w dniu 7 kwietnia. Jak wynika z przygotowanego sprawozdania, PPSowcy na Mazowszu startowali z list Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewicy.

Więcej …
 

W dniu 3 kwietnia 2024 roku w Płocku odbyło się zebranie Organizacji Okręgowej PPS z udziałem kandydatów na radnych w najbliższych wyborach samorządowych. W zebraniu uczestniczył przewodniczący Rady Naczelnej PPS, senator Wojciech Konieczny.

Więcej …
 

W dniu 23 marca 2024 roku w Warszawie odbyła się Konwencja Polskiego Ruchu Lewicowego. Przyjęto uchwały programowe. Zostały wybrane nowe władze.

Więcej …
 

W dniu 13 marca 2024 roku w Warszawie odbyła się debata "Media publiczne z lewicowej perspektywy". Organizatorami była Polska Partia Socjalistyczna i Centrum Imienia Daszyńskiego.W panelu dyskusyjnym wystąpili: posłanka Paulina Matysiak, dr Andrzej Ziemski i Jakub Pietrzak.

Więcej …
 

W dniach 11 -13 marca, 2024 roku w Tarnowie, obradował III Kongres Pokoju zorganizowany przez prof. Marię Szyszkowską z udziałem środowisk naukowych z całej Polski. Otwarcia Kongresu dokonali: Prof. zw. dr hab. Maria Szyszkowska, Członek Komitetu Prognoz <Polska 2000 Plus> przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz  Prof. dr hab. Tadeuszu Mędzelowski Dr H. C. Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu Wiceprezes Pacyfistycznego Stowarzyszenia.

Więcej …
 

W Warszawie w dniu 3 lutego 2024 roku zebrała się Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej.
Dyskutowano na temat aktualnej sytuacji politycznej, zbliżających się wyborów samorządowych. Przedmiotem obrad i decyzji były sprawy organizacyjne.

Więcej …
 

W dniu 12 stycznia 2024 roku odbyło się w Warszawie posiedzenie Rady Mazowieckiej PPS. Poświęcone ono było analizie aktualnej sytuacji politycznej w kraju. Oceniono jej wpływ na zadania i politykę Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 9 grudnia 2023 roku w Warszawie odbyło się zebranie założycielskie Organizacji Młodzieżowej PPS „Młodzi Socjaliści”, która zawiązała się ponownie w wyniku otwartej inicjatywy władz centralnych PPS.

Więcej …
 

W dniu 5 grudnia 2023 roku w Warszawie odbył się pogrzeb Towarzysza Bogusława Gorskiego Honorowego Przewodniczącego Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 25 listopada 2023 roku w Warszawie odbyło się statutowe zebranie Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej. Przedmiotem obrad była ocena zakończonej wyborami do Sejmu i Senatu RP w dniu 15 października 2023 roku, kampania wyborcza, w której uczestniczyli kandydaci desygnowani przez PPS.

Więcej …
 

W dniu 18 listopada 2023 roku w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Komitet Warszawski PPS w związku z 131 rocznicą Kongresu Paryskiego, na którym zainicjowano powstanie Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 12 listopada 2023 roku w przeddzień 109 rocznicy walk warszawskich robotników pod przywództwem Organizacji Bojowej PPS z wojskami carskimi, w Warszawie na Placu Grzybowskim, pod obeliskiem upamiętniającym to wydarzenie, odbyło się uroczyste złożenie kwiatów.

Więcej …